Lotus Yat Hakkında

Lotus Yat, İstanbul’un en büyüleyici manzaralarını sakin ve şık bir açıdan görme şansı sunmak amacıyla kurulmuş bir yat kiralama şirketidir.

Misafirlerin ihtiyaç ve beklentilerini anlayarak hizmet vermeye özen gösteren, İstanbul merkezli Lotus Yat, İstanbul’un en canlı ve gözde merkezlerinden biri olan Kadıköy, Fenerbahçe’de faaliyetlerin devam ettirmektedir.

 

Özel yat gezileri ile İstanbul Boğazı, Adalar ve İstanbul kıyılarının güzelliklerini misafirlerimiz ile paylaşıyor, evlilik teklifi, yıl dönümü gibi özel günleri de birlikte planlıyoruz.

Lotus Yat, 2013 yılından beri İstanbul sularından kopamayan Kaptan Başak ve Kaptan Anıl çifti tarafından işletilmektedir. Uzun süreli bir dünya turu sonrası bu büyüleyici şehre dönen çift, sevdikleri ve bir noktada hayran oldukları İstanbul sularının az bilinen yanını İstanbul’u ziyaret eden turistler ve İstanbul’da yaşayıp bu suların keyfini çıkarmak isteyen İstanbullularla paylaşmak üzere Lotus Yat’ı kurdu. 

Biz Kimiz?

Başak ve Anıl, İstanbul kıyılarını çok seven, geçmişte ve günümüzde olabildiğince bu büyüleyici sularda zaman geçiren bir çift. 2013 yılından beri İstanbul’un sakin ve enerji verici kıyılarında seyir yapmaktalar.

Bilkent Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümü’nden mezun olduktan sonra birçok genç mezun gibi İstanbul’a gelip kariyerlerini pazarlama alanında geliştirdiler. 2018’de dünyayı gezmek üzere işlerini bırakıp uzun bir seyahate çıktılar. Birer sırt çantası ile bir yıldan fazla süreyle Latin Amerika ve Asya’nın dağlarını, volkanlarını, okyanuslarını ve şehirlerini keşfettiler. Bu gezileri sırasında ne yapmak istediklerinin farkına varıp, kendi tutkularını İstanbul sakinleri ve İstanbul’u ziyaret eden turistlerle paylaşmaya karar verdiler.

 

​Lotus Yat’ın kurucuları olan Başak ve Anıl, sadece şirketi yönetmiyor aynı zamanda en keyif aldıkları kısım olan tekneleri kullanma işini de kendileri yapıyorlar. Lotus Yat şu an Kaptan Başak ve Kaptan Anıl tarafından yürütülmektedir.

Gezileri hakkında daha fazla bilgi edinmek isterseniz ikilinin @tatava instagram hesabına göz atabilirsiniz.

Lotus_Yacht_Crew_Istanbul_.jpg